ÇELİK BİNA - PREFABRİK BİNA YAPIM - TAR-BİR PEYZAJ İNŞAAT
services

ÇELİK BİNA - PREFABRİK BİNA YAPIM

Çelik ve prefabrik bina yapımı alanında öne çıkan firmamız, profesyonel ve yenilikçi çözümleriyle projelere değer katar. Daha estetik, konforlu, güvenli yaşam alanları inşa etmek için faaliyet gösteren firmamız insana ve çevreye duyduğu saygıyı her hizmetinde gösterir.

Çelik ve Prefabrik Bina Avantajları

Çelik konstrüksiyon ve prefabrik binalar, betonarme olanlara göre daha dayanıklı, sağlam yapılıdır. Öte yandan bunların inşa edilmesi, betonarme inşaatlarından çok daha kısa sürer. Bundan dolayı zaman ve maliyet açısından prefabrik ve çelik binalar bir adım öndedir.

Ek işçilik masraflarını azaltan çelik-prefabrik bina yapımı; depreme dayanıklılık, uzun ömürlülük, kusursuz estetik avantajlarını bir araya getirir. Yerleşim alanlarının daha muntazam görünmesini sağlayan, modern kentleşmede büyük rol üstlenen bu yapılar en çağdaş yapı çözümlerinden biridir.

Çelik Bina Özellikleri

·         Dış ve iç cephelerde kullanılacak boya renkleri müşterinin seçimine bağlıdır.

·         Çatı kaplamasında sandviç panel veya trapez sac gibi ürünlerden yararlanılır.

·         İzolasyon olarak strafor (EPS) yerine, ateşe karşı dayanıklı taş yünü izolasyon kullanılır.

·         Binanın dış cepheleri için desenli levhalardan, iç cepheleri için alçıpan  uygulamasından faydalanılır.

·         Tüm çelik malzemelerde genellikle paslanmaz galvaniz yapı çeliği tercih edilir. Bu, binaların sağlamlığını artırır ve kullanım ömrünü uzatır.

·         Birleşim izleri görünmez.

·         Statik Betonarme binalarda çözüme kavuşturulamayan statik detaylar çelik bina ve prefabrik yapılarda sorun olmaktan çıkar.

·         Kat yüksekliği isteğe göre ayarlanabilir.

·         Öte yandan çelik binaların duvarları prefabrik binalardan daha kalın olur.

Prefabrik Bina Özellikleri

·         Ekonomik ve kullanışlıdır.

·         Her mevsim konforlu bir kullanım deneyimi sunar.

·         Binanın bir kısmı veya tamamı fabrikada üretilir. Çok veya tek katlı prefabrik bina inşaatı yapılabilir. Binaların yapımı için kullanılan parçalar fabrikalardan hazır temin edilir.

·         Prefabrik bina üretimi kapalı fabrika ortamında gerçekleştirildiği için inşaat uzmanlarının işi çok daha kolaydır. Vandallardan, hava koşullarından, çevresel faktörlerden endişe etmeleri gerekmez.

·         İnşaat süresi oldukça kısadır.

·         Öte yandan prefabrik bina üretim süreci boyunca, diğer inşaat projelerinde olduğu gibi gürültü, hava, su kirliliği yaşanmaz.

·         Hastaneler, oteller, kurumsal yapılar, öğrenci yurtları ve daha pek çok alanda prefabrik bina çözümlerine başvurulur.

Çelik ve Prefabrik Bina Yapımı için Neden Biz?

Tek ve çok katlı prefabrik-çelik bina projelerini başarıyla hayata geçiriyor, uluslararası normları ve standartları dikkate alıyoruz. Üretim yöntemlerini kişiye özel olarak belirliyor, montaj alanlarının iklim koşulları doğrultusunda pek çok alternatif sunuyoruz.

Bina yapım aşamasında mal ve can kaybı riskini en aza indirecek önlemleri titizlikle uyguluyor, hem maddi hem manevi kazanç sağlamanızı hedefliyoruz.

Binaların deprem, sel, yangın ve benzeri doğal âfetlere karşı dayanıklı olmasına önem veriyor, topluma rahat ve huzurlu yaşam alanları armağan ediyoruz.

Tüm bu ayrıcalıklardan yararlanmak için tercihinizi bizden yana kullanabilir, hayalinizdeki projeleri hayal ettiğinizden de güzel bir şekilde hayata geçirebilirsiniz.

Çelik ve prefabrik bina inşaatlarının projelendirme, tasarım, imalat, uygulama, montaj, bakım-onarım süreçleri firmamız tarafından titizlikle yönetilir. Anahtar teslim projeleriyle güvenilir çözüm ortağı olan firmamız, yapı ve inşaat sektöründeki gelişmeleri hizmetlerine uyarlamakta hiç gecikmez. Zengin bilgi birikimi, sektörel tecrübe ve çağdaş teknoloji ürünü projelerimiz, uygulandığı yere kalıcı değer kazandırır.

Fonksiyonel, ekonomik, ergonomik çelik binalar ve prefabrik binalar, firmamızın deneyimli ellerinde en ihtişamlı hâliyle şekillenir.

Firmamızın kullandığı tüm malzemeler gerekli sertifikalara, kalite belgelerine ve en yüksek dayanıklılık düzeyine sahiptir. Güçlü referanslarıyla sektörünün öncüsü olan firmamız, size düşlediğiniz gibi bir yaşam alanı sunmak için elinden geleni yapacaktır.

Lüks konutlar, iş merkezleri, tarihi yapılar, sanayi ve endüstri yapıları başta olmak üzere firmamızın faaliyet laanı son derece geniştir. Her projeye en gelişmiş stratejilerle yön veren ve her ihtiyaca en doğru çözümleri üreten firmamız, beklentilerinizi karşılamaya hazırdır.