ALTYAPILAR (Kanalizasyon) - TAR-BİR PEYZAJ İNŞAAT
services

ALTYAPILAR (Kanalizasyon)

Kanalizasyon işleri kapsamında şehirlerde ihtiyaç duyulan kanalizasyon şebekelerini hayata geçiriyor, kanalizasyon altyapı ve onarım çalışmaları gerçekleştiriyoruz.
Kanal imalatı, kanal açma, kanalizasyon sistemlerinin inşaatı gibi konularda profesyonel hizmet sunuyor, başarılı altyapı çalışmalarına imza atıyoruz.
Çeşitli kamu kurumlarının, sitelerin ve özel sektör kuruluşların tercihi olan firmamız, kanalizasyon altyapı hizmetlerinde de üstün kalitesinden taviz vermez.

Kanalizasyon Nedir?

‘Lağım döşemi’ olarak da bilinen kanalizasyon, atık ve pis suların özel kanallarla toplanıp atılması için kullanılan altyapı sistemidir.
Kanallarda ‘büz’ veya ‘künk’ denilen kalın borulardan yararlanılır. Yağmur suyu, lağım suyu, gri suyu ve benzeri kirli sular bu borular yardımıyla taşınır.
Kanalizasyon hatları çoğu zaman 1/2 dolulukta 2fps hızla akacak biçimde tasarlanır. Katı madde birikiminin önlenmesi ve boruların temiz kalabilmesi için asgarî akış hızı önemlidir.
Bina içi sistemlerin eğimi %1-%2 arası değişir. Sistemin dış (uç) noktalarında bulunan boruların ise minimum %1 eğim ile tasarlanması gerekir.

Kanalizasyon Hizmetleri Neden Önemli?

Daha sağlıklı ve hijyenik yaşam alanlarının oluşturulması kanalizasyon hizmetlerinin düzgün yapılmasına bağlıdır. Banyo, tuvalet veya diğer giderlerdeki atık suların güvenli bir şekilde tahliye edilmesi kanalizasyon sistemleriyle mümkündür.
Öte yandan bu hizmetler insan ve çevre sağlığının devamı açısından da çok önemlidir. Atıkların etrafa zarar verilmeden uzaklaştırılması kanalizasyon sisteminin temel işlevleri arasındadır.

Kanalizasyon Hizmetleri Nelerdir?

Bunlar; yeni kanalizasyon yapımı, mevcut kanalizasyon sisteminin tamiri ve geliştirilmesi şeklinde özetlenebilir. Yağmur suyu veya atık suyu kanalizasyon borularının yenilenmesi, gerekiyorsa yeni hatların inşa edilmesi bu hizmetler arasındadır.
Firmamız kanalizasyon hat yapımı ile daha kaliteli, temiz ve yaşanabilir alanlar oluşturur. Kanalizasyon projelendirme hizmetleriyle, yeni inşa edilecek binalarda ihtiyaç duyulan çözümleri etkin bir şekilde sunar.
Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz bazı faaliyetler şöyledir:
•    Yeni kanalizasyon yapımı
•    Kanalizasyon kaplama (Bu, kanalizasyonun herhangi bir altyapı problemi oluşturmaması ve yeraltı sularına karışmaması için büyük önem taşır. Kanal kaplama hizmeti çerçevesinde; kanalizasyon hatlarındaki deformasyona uğramış kısımlar onarılır. Çökme, kayma, erime, çatlama ve benzeri sorunlar düzeltilir.)
•    Kanal Freze (Kanalizasyon sisteminde hidrolik akışı engelleyerek tıkanmalara yol açan kusurların giderilmesidir. Yanlış bağlantılar ve kanal içindeki çeşitli parçalar bunlara örnektir.)
•    Kanal Görüntüleme (Kanalizasyon ve yağmur hatlarında meydana gelen; çökük, çatlak, kırık ve benzeri problemler, CCTV robotu gibi gelişmiş teknolojilerle tespit edilerek giderilir.)
•    Kanalizasyon bakımı
•    Kanalizasyon temizleme (Tıkanıklık açma vs.)
•    Kanalizasyon tamiri (Kaçak tespiti ve buna benzer kanalizasyon arızalarının giderilmesi)
•    Temiz su (içme suyu) altyapı işleri
•    Yağmur suyu Altyapı yapım işleri
•    Atık su kanalizasyon yapım işleri
•    Kanalizasyon hat yenilemesi
•    Tünel kazı hizmetleri
•    Drenaj hizmetleri
Kanalizasyon işleri alanındaki tüm ihtiyaçlara modern çözümlerimizle yanıt veriyor, yaşam alanlarını kullanılabilirlik açısından daha fonksiyonel bir hâle getiriyoruz. Projelerinize değer katmak için bizi tercih edebilir, gerekli altyapı desteğini en iyi şekilde firmamızdan alabilirsiniz.